Pe 31.07.2020

Liity mukaan Heimoon!

"Heimoon" kuuluu kaikkiaan noin 120 joukkuetta ja harrasteryhmää, joiden keltamustissa väreissä liikkuu noin 1500 Heimolaista. Tarjonnasta löytyy kaiken tasoisia joukkueita ja harrasteryhmiä kaiken ikäisille miehille, naisille, pojille ja tytöille. Seuran lajitarjonnasta löytyy salibandy, jalkapallo ja monilajiryhmiä ympäri Espoota.

Alla on nostettu esille muutamia suosittuja vaihtoehtoja kevyttä harrastusta etsiville, mikäli olet kiinnostunut esim. vaativammasta joukkuetoiminnasta – täytä tiedustelulomake, niin olemme yhteydessä.

HUOM! Tarkemmin voit selailla ryhmiä, tiedustella vaihtoehdoista ja ilmoittautua mukaan täältä.

Toimintaa voi käydä kokeilemassa kaksi kertaa veloituksetta. Mukaan tulee kuitenkin ilmoittautua etukäteen ja mahdollisesta ilmoittautumisen perumisesta tulee ilmoittaa seuran toimistolle viipymättä.

 

HEIMON KOULUKERHOT 2010–2014-syntyneille pojille ja tytöille

Toiminnan tavoitteena on tarjota Heimon nuorimmille mahdollisuus tutustua salibandyyn, jalkapalloon tai monilajitoimintaan omalla koululla. Mukaan toivotaan liittyvän niin poikia kuin tyttöjä. Hinta vain 225 euroa / kausi (syksy + kevät).

Katso lähikoulusi vaihtoehdot ja ilmoittaudu mukaan tästä!

 

HEIMON SALIBANDYKOULUT & LAPSI-VANHEMPI SÄHLY 2015–2017-syntyneille pojille ja tytöille 

Toiminnan tavoitteena on tarjota Heimon nuorimmille mahdollisuus tutustua salibandyyn sekä tarjota liikunnallisia elämyksiä. Mukaan toivotaan liittyvän niin poikia kuin tyttöjä. Hinta alkaen 250 euroa / kausi (syksy + kevät).

 • Otaniemi
 • Leppävaara
 • Lintuvaara
 • Suomenoja

Ilmoittaudu mukaan tästä!

 

HEIMON KAUPUNGINOSAJOUKKUEET 2011–2014-syntyneille pojille ja tytöille 

Toiminnan tavoitteena on innostaa salibandyn harrastamiseen sekä tarjota liikunnallisia elämyksiä. Mukaan toivotaan liittyvän niin poikia kuin tyttöjä. Hinta alkaen 299 euroa / kausi (syksy + kevät).

 • POJAT & TYTÖT / F (2011-2012)

  • Otahalli
  • Tapiola
  • Matinkylä & Olari
  • Leppävaara
  • Lintuvaara
  • Kilo
  • Lähderanta & Viherkallio
  • Aurora & Karamzin & Lippajärvi

  • Suomenoja
  • Nöykkiö
  • Saunalahti

  POJAT & TYTÖT / G (2013-2014)

  • Otahalli
  • Tapiola
  • Matinkylä & Olari
  • Leppävaara
  • Lintuvaara
  • Kilo
  • Lähderanta & Viherkallio
  • Aurora & Karamzin & Lippajärvi
  • Suomenoja
  • Nöykkiö
  • Saunalahti

Ilmoittaudu mukaan tästä!

 

UUTTA! HEIMON HARRASTEJOUKKUEET 2009-2012-syntyneille tytöille

Uusina ryhminä E- ja F-tytöt! Hinta alkaen 225 euroa / kausi (syksy + kevät) kerran viikossa. Tyttöjen juniorijoukkueiden lisäksi seurassa on tarjolla myös muun muassa sähly- ja monilajikerhoja, jotka soveltuvat myös tytöille.

Ilmoittaudu mukaan tästä!

 

HEIMON HARRASTEJOUKKUEET 2000-2011-syntyneille pojille

Toiminnan tavoitteena on innostaa salibandyn harrastamiseen sekä tarjota liikunnallisia elämyksiä koko junioripolun ajalle. Tarjolla on kevyempää harrastustoimintaa F-junioreista A-junioreihin asti. Mukaan toivotaan liittyvän niin tyttöjä kuin poikia. Hinta alkaen 375 euroa / kausi (syksy + kevät) kerran viikossa.

 • Leppävaara
 • Tapiola/Mankkaa

Ilmoittaudu mukaan tästä!

 

HEIMON JALKAPALLOJOUKKUEET 2009-2017-syntyneille pojille ja tytöille  

Toiminnan tavoitteena on innostaa jalkapallon harrastamiseen sekä tarjota liikunnallisia elämyksiä. Mukaan toivotaan liittyvän niin poikia kuin tyttöjä. Huom! Jalkapalloryhmiä on helppo yhdistää salibandyryhmien toimintaan ja Heimon muissa joukkueissa/harrasteryhmissä harjoitteleville alennetut hinnat. Hinta alkaen 225 euroa / kausi (syksy + kevät).

 • Westend
 • Haukilahti
 • Olari
 • Iivisniemi
 • Koulumestari
 • Lähderanta
 • Saunalahti
 • Viherkallio
 • Vindängens

Ilmoittaudu mukaan tästä!

 

HEIMON MONILAJIRYHMÄT 2010-2014-syntyneille pojille ja tytöille  

Toiminnan tavoitteena on tarjota Heimon nuorimmille mahdollisuus tutustua monipuolisesti eri lajeihin omalla koululla. Mukaan toivotaan liittyvän niin poikia kuin tyttöjä. Hinta vain 225 euroa / kausi (syksy + kevät).

Katso lähikoulusi vaihtoehdot ja ilmoittaudu mukaan tästä!

 

MIESTEN & NAISTEN JOUKKUEET

Aikuisten joukkueita, joissa on vielä tilaa löydät alla olevilta sarjatasoilta. Hinta alkaen 250 euroa / vuosi.

 • Miehet III / 3. div. / Tilaa 2-3 pelaajalle
 • Miehet IV / 3. div / Tilaa maalivahdille ja 3-4 pelaajalle
 • Miehet V / 5. div / Tilaa maalivahdille ja 4-5 pelaajalle
 • Miehet VI / 5. div / Tilaa maalivahdille ja 4-5 pelaajalle
 • Miehet VIII / 5. div. / Tilaa maalivahdille ja 5-6 pelaajalle
 • Miehet IX / 6. div. / Uusi joukkue!
 • Miehet M35 (Osallistuu 35v täyttäneiden sarjaan, ei omia harjoituksia)
 • Miehet Harrasteryhmä (Ei pelaa pelejä)
   
 • Naiset I / 3. div / Tilaa 2 maalivahdille ja 3-4 pelaajalle
 • Naiset Harrasteryhmä (Ei pelaa pelejä)

 

MIESTEN & NAISTEN SÄHLYN STARTTIKURSSI ALOITTELIJOILLE!

Suuren suosion viime kaudella saaneet sählyn starttikurssit aloittelijoille (miehet & naiset) saavat jatkoa ja uusia ryhmiä - nyt Otaniemen lisäksi myös Leppävaara ja Suomenoja! Ensimmäinen kuukausi opetellaan lajia ohjaajan johdolla, jonka jälkeen ryhmä jatkaa omatoimisesti harrastamista. Hinta 250 euroa / vuosi (syksy + kevät).

 • Otahalli
 • Leppävaara
 • Suomenoja

Ilmoittaudu mukaan tästä!

 

Tervetuloa mukaan osaksi Heimoa!

 

ps. aikuisille uutisen ryhmävaihtoehdoista löydät tästä. 

 

Westend Indians / Tiedotus