Vanhemmat uutiset

SM-sarjan runkosarjassa komeasti kuudenneksi!

Westend Indiansin C-tyttöjen pelit SM-sarjassa jatkuvat, sillä joukkue nousi runkosarjan viimeisen turnauksen kahdella voitolla kuudenneksi. Tämä tarkoittaa playoff-karsintoja seuraavaksi viikonlopuksi.

Kaikki liiganoususta

Westend Indiansin miesten edustusjoukkue varmisti Divarin runkosarjan päätösviikonloppuna nousun Salibandyliigaan kaudelle 2013-2014. Katso tästä uutisesta kootusti kaikki liiganoususta!

Haetaan valmentajia ja toimihenkilöitä!

Westend Indians on yksi Suomen suurimmista salibandyseuroista ja Espoon suurimmista urheiluseuroista. Heimo hakee jatkuvasti kasvavaan joukkoon mukaan uusia valmentajia ja toimihenkilöitä kaikkiin ikäluokkiin.

SM-runkosarja huipentuu lauantaina RA:lla

C2-poikien SM-sarjan Itälohkon runkosarjan päätösturnaus pelataan lauantaina 9.3. Ratiopharm Areenalla Espoossa. Westend Indiansin C98-poikien edustusjoukkue kohtaa lauantaina Keiteleen Nujun ja Josban.

Viimeisiä viedään

M2 on viettänyt talven mediahiljaisuutta keskittyen vain ja ainoastaan olennaiseen eli voittojen keräämiseen. Kaikki häiriötekijät on pyritty sulkemaan joukkueen ulkopuolelle ja pelaajat ovat keskittyneet seuran periaatteiden mukaan urheilijan elämään. Tulostakin on tullut, sillä M2 on ottanut pisteitä hyvään tahtiin ja noussut lohkon kärkijoukkueiden kantaan. Kun kaudesta on pelaamatta enää kaksi ottelua, M2 on lohkossa tukevasti sijalla 4.

Head partners of the Tribe

Scroll to Top